Сучасні технології Вашого бізнесу
Працюємо з 2006 року
(093) 541-76-76

Тенденції технологій веб-розробки 2024

02 березня 2024 р.
Тенденції технологій веб-розробки 2024

Тенденції веб-розробок регулярно змінюються, розвиваються. Для будь-якого бізнесу та будь-якого розробника важливо залишатися в курсі останніх змін, щоб йти в ногу з часом. У 2024 році на людей чекають нові досягнення, що визначає майбутнє веб-розробок. Знання трендів дозволить створювати інноваційні, сучасні, ефективні сайти та ПЗ, використовуючи досвід та очікування користувачів, нові технології. Розробникам ПЗ важливо залишатися конкурентоспроможними, орієнтуючись на тенденції починаючи від прогресивних додатків та оптимізації за допомогою ІІ, голосового пошуку до доступності та кібербезпеки.

На думку 85% людей сучасні сайти мають бути зручними для використання на смартфоні, а близько 40% не взаємодіятимуть з платформою, якщо макет виявиться непривабливим. Важливим фактором залишається швидкість завантаження сторінок. Чим швидше працює сайт або програма, тим більша конверсія. За статистикою, на кожну секунду завантаження припадає 7% потенційних клієнтів за даними на 2023 рік. Виходячи з цього, потрібно розуміти головні тенденції та тренди на 2024 рік, які допоможуть задовольнити запити людей та досягти успіху в бізнесі.

Короткий вступ за тенденціями веб-розробки

За допомогою сучасних тенденцій веб-розробки вдається використовувати найкращі практики, методи та технології, які визначають способи розробки та оптимізації програмного забезпечення, проектування сайтів та іншого софту. Вони з'являються у відповідь на запити користувачів та інноваційні досягнення, галузеві потреби.

Ключові особливості на даний момент:

  • Адаптивний дизайн. Він гарантує, що сайти легко почнуть адаптуватися під параметри екранів будь-яких пристроїв.
  • Доступність та функціональність. Зі зростанням популярності техніки та використання смартфонів, людям важливо отримувати легку доступність до платформ та продуктів від розробників без втрати функціональних можливостей.

Сучасні фреймворки та бібліотеки набули популярності за рахунок можливості оптимізації різних процесів, збільшення продуктивності готового продукту. Вони дають можливість використовувати масу інструментів розробниками та структуру для формування інтерактивного софту.

Оптимізація швидкості, продуктивності – не менш важливий тренд та аспект, адже дослідження вказують, що люди не готові чекати, поки сторінка завантажиться, просто йдуть із сайту. У цьому випадку вирішальне значення буде за оптимізацією, яка дасть позитивний досвід користувача, збільшить конверсію. Для цього підходить кешування, скорочення коду.

Тенденції веб-розробки, за якими потрібно стежити у 2024 році

Входячи в 2024 розробникам, бізнесам і різним компаніям важливо стежити за тенденціями веб-розробок. Вони породжують еволюцію ПЗ та сайтів, дають гарантію зручності та привабливості для потенційних клієнтів, користувачів ресурсами.

Як старі, так і нові технології веб-розробки у 2024 році охоплюють великий спектр областей:

  • мови програмування;
  • методи розробки;
  • інструменти;
  • нові технології;
  • фреймворки.

Нерідко тренди показують прагнення області до підвищення ефективності та масштабованих, безпечних програмних рішень.

Штучний інтелект (ІІ) та машинне навчання (МО)
Це передові технології, що дають змогу ПЗ показувати інтелектуальну поведінку, підвищуючи продуктивність через певний час. ІІ зосереджений на розробці машин, які допомагають імітувати дії та розум людини, виконувати рутинні, складні та прості завдання. МО – алгоритм, що дозволяє вчитися машинам даних, робити аналітику, прогнози та інші дії без вираженого програмування.

Обидві технології доповнені великою кількістю софту у різних сферах діяльності. NLP (обробка природної мови) дає можливість техніці розуміти та використовувати мову, працювати з софтом у вигляді чат-ботів, помічників та перекладачів. Комп'ютерний зір забезпечує користувачів візуальними даними, на базі нього створюється софт з розпізнавання об'єктів, аналізу фото та відео тощо.

Алгоритми МО можуть визначати закономірності, на основі яких робляться прогнози та автоматизуються різні процеси.

Їх впроваджують у сферах:

  • прогнозної аналітики;
  • виявлення шахрайства;
  • рекомендаційних продуктів;
  • маркетингу.

Глибоке навчання працює з нейронними мережами, що використовується для складних завдань. Вплив ІІ та МО на веб-розробки та технологічний сектор дуже великий. З їх допомогою збільшується як ефективність, а й продуктивність, точність.

Вже сьогодні ПЗ на основі ІІ та МО додають у такі області:

  • Охорона здоров'я – діагностування та персоналізація.
  • Фінанси – аналіз та оцінка ризиків, торгівля.
  • Виробництво – обслуговування, контроль якості.
  • Транспорт - робота з маршрутами, автономний транспорт.

У міру розвитку технологій розробникам стає простіше розгортати софт на базі ІІ, створюючи інтелектуальні платформи, які адаптуватимуться, і виконувати нові функції для вирішення різних проблем.

Основна тенденція використання ІІ – чат-боты. Такі програми розуміють користувачів, дані, які вони вводять та дають необхідні відповіді. Їх можна інтегрувати в будь-яку розробку (сайти, додатки, соц. мережі тощо), що дає доступність для широкого загалу людей.

 

Для бізнесу використання чат-ботів може давати таку користь:

  • Електронна комерція. На торгових майданчиках боти дають високоякісний досвід користувача. Їх можна побачити в таких великих платформах, як Amazon, eBay, Sephora. З допомогою ІІ вдається направити клієнта до потрібного товару, зменшуючи час роботи консультантів.
  • Фінтех. Боти надають персоналізовані послуги, зберігаючи час працівників служб підтримки. За допомогою спеціального програмного забезпечення користувачі можуть контролювати витрати, економити, інвестувати.
  • Охорона здоров'я. З ІІ можна домогтися надання онлайн-послуг, консультацій у режимі чату та контролю за симптомами.
  • GPT-3. Його інтеграція допоможе автоматизувати завдання обслуговування клієнтів, оптимізує маркетингові стратегії. За допомогою обробки промови вдається залучати нових клієнтів, збільшуючи дохід всього бізнесу.

Штучний інтелект у вигляді помічників дозволить виконувати будь-які завдання. Основні з них:

  • відповіді на запитання;
  • призначення зустрічей;
  • консультації та рекомендації;
  • підтримка клієнтів.

Такі особливості дозволять стимулювати клієнтів, роблячи послуги зручнішими та ефективнішими. Крім того, робота ботів доступна 24/7. Вони ж зменшують ймовірність помилок у результаті людського чинника та зберігають безліч робочих годин, оптимізуючи статтю витрат.

Існує 2 основних методи інтеграції в сайт - створення власного ПЗ із застосуванням ІІ-фреймворку або застосування моделі SaaS.

Що стосується машинного навчання, його слід додавати для кібербезпеки.

Технологія значно краще класичних методів безпеки:

  • Інструменти ІІ допоможуть автоматизувати методи пошуку та реагування, виправлення.

  • ІІ здатний оцінити та зреагувати не лише на погрози з бази сигнатур, а й на невідомі, складні погрози.

  • Можливість проводити аналіз та прогнози, щоб розуміти ризики безпеки.

Серед найкращих ІІ-рішень для веб-розробки у 2024 році можна виділити:

  • MDR – кібербезпека з постійним контролем та виявленням загроз, реагуванням та виправленням веб-безпеки. На додаток забезпечено повну аналітику, що дозволяє розуміти природу походження вразливостей.
  • Хмарне виявлення – функціонує за допомогою аналізу трафіку та даних через найкращі алгоритми та моделі МО. Впровадження розробки дозволить швидко знаходити загрози без зниження продуктивності сайтів, додаткового обладнання чи програмного забезпечення.

Будь-який з інструментів має набір конкретних завдань та рішень. Найкраще вибирати комбіновані кошти, виходячи з особливостей проекту. Відмінний варіант - створення власного софту на базі ІІ та МО.

Інтернет речей (IoT)
IoT входить до категорії фізичних пристроїв, які тісно пов'язані один з одним. У них вмонтовані датчики, ПЗ і можливість підключення. Подібна техніка здатна обмінюватися інформацією, працювати один з одним та виконувати завдання без участі людей.

Основна ідея IoT – можливість підключення та взаємодії за допомогою Інтернету для подальшого виконання певних дій та обміну даними. Такий зв'язок допомагає плавно впроваджувати цифровий світ та можливості у фізичне життя.

ПЗ для IoT існує і використовується в різних сферах життя:

  • розумні будинки;
  • система охорони здоров'я;
  • виробництво;
  • транспорт;
  • інше.

Керування пристроями можна віддалено за допомогою телефону, голосових помічників. Відбувається створення великих обсягів даних, які доступні для аналізу. За допомогою цього можна приймати правильні рішення, оптимізувати операції, збільшувати ефективність.

В результаті розвитку IoT вся екосистема у 2024 році та майбутньому буде розширюватися, що призведе до збільшення можливостей підключення та покращить взаємодію з навколишнім світом.

Інтернет поведінки (IoB)
Інтернет поведінки - це концепція, яка описує процес збирання та аналізу даних, пов'язаних з поведінкою людини. IoB поєднує три області досліджень: поведінкові науки, крайову аналітику та Інтернет речей (IoT).

 

 

 

Обсяг ринку IoB 2022-2032

 

Платформи IoB збирають інформацію з таких джерел, як пристрої, що носяться, смартфони, побутова техніка і камери спостереження. Після аналізу даних розробники отримують звіт про закономірності дій користувача.

Мета IoB – допомогти маркетологам зрозуміти та монетизувати обсяги даних, створюваних мережевими вузлами в Інтернеті речей.

Принцип роботи IoB

Варіанти використання IoB:?          

  • Аналіз покупок для персоналізації пропозицій
  • Використання GPS для персоналізації рекламних акцій
  • Надсилання попереджень, коли дані певного трекера не відповідають нормі

Переваги IoB:

  • Поліпшена взаємодія із клієнтами. Технологія IoB допомагає підвищити лояльність та задоволеність клієнтів.
  • Персоналізований маркетинг. Розуміючи закономірності поведінки клієнтів, власники бізнесу проводять ефективніші маркетингові кампанії.
  • Підвищення безпеки. Пристрої IoB відстежують поведінку водія і попереджають про потенційно небезпечні ситуації.

Для успішної інтеграції IoB, компанії повинні забезпечити конфіденційність даних, що збираються. Сьогодні все ще існують випадки, коли інформація про клієнтів була повністю або частково втрачена. Наприклад, у 2023 році Meta була оштрафована на $1,3 мільярда за порушення правил ЄС щодо конфіденційності даних.

Інтеграція метавсесвіту
Наступна тенденція на 2024 рік – впровадження метавсесвітів для взаємодії користувачів один з одним та цифровими активами. Для цього використовуються передові технології, які плавно поєднують реальний і віртуальний світи.

При інтеграції метавсесвітів у сайти або програми, бізнес отримує безліч плюсів:

  • Збільшення залучення користувачів.
  • Підвищення впізнаваності торгової марки.
  • Нові джерела прибутку.
  • Використання інновацій.
  • Дані про поведінку та бажання клієнтів.

 

Не обов'язково створювати повноцінний світ, достатньо використовувати деякі елементи метавсесвіту у веб-розробках. Наприклад, інтеграція віртуальної дійсності в магазини та інші види електронної комерції допоможе спростити покупку, роблячи процес цікавим, з можливістю взаємодії з кінцевим продуктом без покупки.

У медицині метавсесвіти допоможуть створювати віртуальні модулі, нададуть досвід догляду за хворими. Інновацію можна використовувати у будь-якій сфері – ігри, навчання, нерухомість тощо.

Мультидосвідчений тренд у розробці веб-додатків

У 2024 році набуде популярності застосування мультисенсорного, мультиекранного та багатофункціонального інтерфейсу. Подібна тенденція вважається новою у світі веб-розробок.

Мультідосвід вже використовують великі компанії. В Airbnb можна забронювати житло не лише класичними методами, а й через розумні шпальти. У програмі Starbucks напої доступні для замовлення через годинник або голосового помічника без черг і з бонусами. Таких прикладів достатньо, рішення допоможе отримати нові канали надання послуг. Для користувача це більше зручності, економія часу, тому тренд заслуговує на увагу в 2024 році.

Сенс тенденції у веб-розробках полягає в тому, що програмне забезпечення має не тільки ефективно працювати і виглядати, але й давати користь людям на будь-яких пристроях.

Досягти такого результату можна різними засобами і деякі з них:

  • Прогресивний веб-додаток (PWA). З таким доповненням веб-сторінки будуть показувати власні мобільний інтерфейс, в них є підтримка нативних взаємодій. Реалізація цього підходу дає відмінний досвід та можливості для користувачів, які навіть не зрозуміють, що вони працюють у браузері.
  • Пришвидшені мобільні сторінки (AMP). Забезпечують швидке завантаження, але працюють лише зі статичними даними, показуючи лише важливу інформацію.
  • Мультіекспериментальна платформа розробки (MXDP). Готове рішення, частіше з конкретною кількістю інструментів для швидкого створення проекту, уникаючи великих витрат та інших ресурсів.
  • WebAsemble. Цей байт-код можна застосовувати для створення продуктивного програмного забезпечення в браузерах або збільшення швидкості роботи, інтерактивності програм. Виконання коду швидше, порівняно з JavaScript, а саме кодування можна виконувати відповідною мовою (C/C++/C#/Rust/Kotlin та ін.).

Будь-який додаток у 2024 році має бути ефективним на всіх пристроях та дисплеях. Важливо, щоб воно могло підключатися до датчиків, щоб охоплювати можливості IoT. Тенденція багатофункціонального сайту дозволяє обійти конкурентів, забезпечуючи клієнтом відмінним користувальницьким досвідом.

Безсерверна архітектура (хмарні обчислення)
Використання хмарних обчислень у веб-розробці допоможе не покладатися на фізичний сервер або обладнання. Натомість є ресурси для роботи від постачальника хмарних послуг. Вони підтримують потрібну інфраструктуру, керують нею, а користувач може займатися лише софтом та даними без обслуговування та керування реальними серверами.

З використанням хмарних обчислень відкривається ряд переваг:

  • Масштабованість та гнучкість. Легка робота з ресурсами виходячи із потреб, що дає ефективність, економію бюджету.
  • Доступність та надійність. Постачальники послуг гарантують, що дані і сам софт завжди доступний навіть при простоях або збоях інфраструктури, що викликано резервними центрами.
  • Наявність спільної роботи та віддалений доступ. Можливість працювати з програмою з будь-якої точки світу за наявності інтернету, що спрощує віддалену або командну роботу.

 

Існує 3 основні моделі послуг хмарного обчислення:

  • Інфраструктура як послуга (IaaS). Надає віртуальні обчислювальні ресурси (віртуальні машини, сховища, мережі), щоб клієнти розробляли власну інфраструктуру з можливістю подальшого керування.
  • Платформа як послуга (PaaS). Повноцінне середовище для розробки та розгортання з інфраструктурою та іншим функціоналом. Розробники мають можливість займатися лише ПЗ без необхідності керування серверами та іншими елементами.
  • ПЗ як послуга (SaaS). Повноцінний софт, який повністю керується та встановлюється через постачальника послуг.

Великі корпорації використовують безсерверну архітектуру, щоб розробляти власні програми. Наприклад, технологію використовують Coca-Cola, Netflix, Slack та The New York Times. Це дозволяє знизити витрати до 30-40% і прискорити розробку нового ПЗ на 75%.

 

Розвиток тренду веб-розробки легко пояснити, адже користувачі отримують багато переваг:

  • Стрімкий вихід ринку.
  • Скорочення бюджету експлуатацію.
  • Високий ступінь надійності та безпеки.
  • Комплексні рішення без потреби окремої аналітики та налаштувань.

Реалізуючи програмне забезпечення з безсерверною архітектурою важливо врахувати 3 складові:

  • Експертна команда, яка має досвід роботи з безсерверними програмами.
  • Вибір платформи.
  • Налаштування платформи, формування архітектури для веб-продуктів. Сюди входить налаштування служб, інструментів (бази даних, шлюзи API, окремий функціонал). Також важливим є постійний контроль та тестування, щоб надавати захист інформації та правильну роботу всього проекту.
  • Компанії та окремі підприємці позитивно оцінюють хмарні обчислення під час веб-розробок. Вони допомагають масштабувати діяльність, покращують гнучкість, заощаджуючи кошти та час.

Кібербезпека
Тенденції веб-розробки у 2024 році, спрямовані на підвищення кібербезпеки, – це один із головних наративів на найближчий час. За даними Research and Markets, ринок кібербезпеки щороку зростає на 10%, і до 2030 його капіталізація складе 338 млрд. доларів.

Прогноз розвитку ринку кібербезпеки

Дослідження школи Кларка показало, що хакери атакують користувачів кожні 39 секунд. Зловмисники застосовують фішинг, підбір паролів та соціальну інженерію.

Поширені сфери атак хакерів:

  • Електронна комерція
  • Фінансові послуги
  • Охорона здоров'я

Одна з головних складових веб-розробки – це безпека. Для цього розробники будуть використовувати такі технології, як:

  • Поведінкова аналітика. Виявлення незвичайних моделей поведінки у системах чи мережах.
  • Контроль доступу до мережі. Управління та застосування політик доступу для пристроїв, що підключаються до мережі.
  • Запобігання втраті даних. Відстеження несанкціонованої передачі чи витоку інформації.

Нові технології веб-розробки в 2024 році, як ІІ та блокчейн надають нові можливості для рішень кібербезпеки. Наприклад, ІІ використовується для виявлення загроз та передиктивної аналітики, а блокчейн – для децентралізованих транзакцій та зберігання даних.

 

Блокчейн та Web 3.0


Блокчейн, як технологія з'явилася з Біткоїном – першою децентралізованою криптовалютою. За роки існування та розвитку технологія вийшла за межі криптовалют і сьогодні її можна інтегрувати у будь-які сфери діяльності. Серед них логістика, фінанси, охорона здоров'я, нерухомість та ін.

Головні особливості блокчейну:

  • Децентралізація. Робота проводиться у мережі, де є децентралізований характер роботи, що виключає потребу у центральному органі, посередниках тощо. В результаті немає контролю влади та інших органів. Користувачі самостійно підтримують та оновлюють блокчейн.
  • Прозорість. У момент запису транзакції в блокчейні вона не піддається підробці або зміні, що гарантує цілісність даних і повну прозорість. Будь-який користувач може переглянути та перевірити транзакції. Така особливість дає можливість відстежувати рух активів та перевіряти їхню справжність.
  • Безпека. У блокчейні застосовують криптографічні алгоритми, що захищають всі операції та гарантують цілісність інформації. Внаслідок розподіленого характеру зламати блокчейн дуже складно, як і виконати інші типи атак хакерів.

У фінансовому секторі за допомогою блокчейну досягають не тільки безпечних, а й швидких операцій без 3-х осіб, що спрощує платежі по всьому світу. На додаток транзакції забезпечені прозорістю та можливість відстежити будь-яку операцію. У галузі охорони здоров'я технологія допоможе покращити безпеку даних, конфіденційність хворих.

За допомогою функцій блокчейна (автоматичне та надійне виконання угод без 3-х осіб) з'являється можливість інтеграції технології у страхування, юридичні відносини та децентралізовані програми (DApps).

Говорячи про Web3, то концепція технології заснована на блокчейні, що дозволяє створювати безпечну мережу без централізованих органів.

За допомогою описаних раніше можливостей блокчейн стає ідеальним рішенням для софту в будь-яких сферах діяльності, особливо у фінтеху, збройних силах та системі охорони здоров'я.

Технології Web3 вже сьогодні доступні на ринку в наступних продуктах:

  • Brave Browser. Браузер із цифровою рекламою на базі блокчейну із системою винагород у криптовалюті. Brave Creators – особи, які працюють за спеціальною програмою. Вони є творцями контенту, софту, сайтів та інших продуктів, які можуть отримувати користувачі Brave. В результаті вдається монетизувати свою роботу без застосування традиційних методів реклами.
  • Децентралізована платформа як ринку NFT. На майданчику кожен учасник має можливість купити, продати, обміняти незамінні токени.
  • Microsoft Entra Verified ID. Продукт для децентралізованої автентифікації, ідентифікації особи. Софт дозволяє захищати особисті дані та дає доступ до них.
  • Веб-розробки на основі блокчейну суттєво підвищують надійність, безпеку та ефективність практично будь-якого бізнесу, скорочуючи можливі ризики та витрати.

 

Існує кілька варіантів прийняти тенденцію веб-розробки:

  • Розробити децентралізовану програму, що дає нових інвесторів, користувачів і скорочує ймовірність витоку інформації. Бізнес отримує нові засоби монетизації, особливо з криптовалютою.
  • Застосування DeFi для фінансових послуг без 3-х осіб.
  • Інтеграція NFT у працюючі продукти чи розробка на базі NFT. Таке рішення дозволяє отримувати нові джерела доходу, робить бренд впізнаваним та покращує роботу з клієнтами.
  • Створення та запуск рішень щодо ідентифікації Web3 (гаманці, засоби перевірки користувачів).
  • Продукти для децентралізованого зберігання, допоможуть зберігати та передавати дані безпечними методами. Інтеграція може бути максимально корисною для корпорацій, що працюють у галузі туризму, фінансових послуг, технологій та охорони здоров'я.
  • Впровадження систем репутації з урахуванням блокчейна. Вони допомагають підібрати надійних партнерів, яким можна довіряти, і це все за додатками.
  • Описані рішення допоможуть використати нові технології вже сьогодні. У 2024 році вони ідеально підійдуть для стартапів різного розміру, дозволяючи оминати конкурентів та вирішувати проблеми кібербезпеки.

Помічники голосового пошуку
Вже сьогодні в будь-якому телефоні є голосовий помічник, він з'являється у колонках та іншій техніці. Ця тенденція веб-розробки зберігається на 2024 рік, а за статистикою 2022 кожен другий житель США щодня використовує подібну функцію.

Причин переходу на такі інтерфейси декілька:

  • Простота експлуатації. Робота помічників швидка, не потребує рук і зручна у різних ситуаціях. На додаток це важливий інструмент для користувачів з поганим, порушеним зором або для тих, хто має проблеми з введенням тексту з інших причин.
  • Доступність. Техніка з використанням цієї функції недорога та інструмент обов'язковий для використання для власного бізнесу.

Голосовий помічник дозволяє оптимізувати пошук головна тенденція електронної комерції. Функція допоможе клієнтам швидко та зручніше шукати товари чи послуги, виконувати інші завдання за допомогою природного мовлення. Клієнти можуть оформити замовлення, додати товари до кошика без кліків на кнопки.

Власне ПЗ для розумних колонок - гарний напрямок на 2024 рік, що дає приплив нової аудиторії і дозволяє збільшити продажі. Інтеграція інструменту дозволить обійти конкурентів, які не використовують інновацію, даючи покупцям найкращий досвід.

Стане в нагоді такий помічник і тим, хто займається веденням електронного навчання. За допомогою функції є можливість покращити розмовну мову, вимову, прискорюється навігація всередині самої платформи або навчальних матеріалів.

Застосування та допомога виявляться корисними для будь-якої сфери від туризму до фінансово-технічного сектора.

Квантові обчислення

У 2023 році світ вже близький до розробки реального програмного забезпечення для подібного типу обчислень, хоча способи роботи з ними йдуть з 1980-х. Звичайні ПК працюють із двійковим кодом (0 або 1), а квантові використовують інші методи, що дає можливість даним існувати одночасно у двох станах (як 0, так і 1). Така технологія прискорює обчислювальні процеси.

 

Нині лідером цього сегмента є IBM.

 

IBM розробляє квантові процесори, а також квантовий мейнфрейм.

Ця технологія намагається розвиватися і в міру цього очікування зростають від потенційного впливу. Воно може виявитися суттєвим для багатьох секторів, особливо для фінансового та наукового, як сказано у звіті McKinsey.

 

Різні галузі промисловості можуть отримати вигоду з додатків квантових обчислень.

У науковій та біологічній сферах обчислення стануть корисними для моделювання хімічних процесів, у фармакології допоможуть оптимізувати дизайн препаратору, у фін. сектор успіху полягатиме в суттєвому скороченні ризиків, пошуку шахрайства та прискореної реєстрації нових клієнтів.

Крім того, технологія та ПЗ на її основі дозволять у майбутньому прискорити зарядку електроавтомобілів, скорочуючи період кількох секунд, замість 20 хвилин на спеціальних станціях або до 3 хвилин, замість 10 годин у домашніх умовах.

Motion UI

Motion UI – це принцип FrontEnd розробки, за якого використовуються анімації, переходи та інші динамічні візуальні ефекти. Ця тенденція допомагає залучити користувачів, а також підвищити привабливість та зручність веб-сайту.

Головні складові Motion UI:

  • Анімація, розваги. Рух елементів на сторінці, наприклад привітання, збільшення блоків або реакція при наведенні курсору на об'єкт.
  • Ефекти прокручування. Анімація елементів створює відчуття глибини та інтерактивності.
  • Зворотній зв'язок. Реакції на взаємодію із веб-сайтом. Наприклад, піктограма сповіщення трохи підстрибує, привертаючи увагу.

Для реалізації Motion UI, веб-розробники використовують HTML, CSS та JavaScript.

Приклад паралакс скролінгу в Motion UI

CSS застосовується для створення анімацій, а такі бібліотеки та JavaScript фреймворки, як GreenSock Animation Platform або Three.js - для створення більш інтерактивних ефектів.

Розширена реальність
Протягом наступних 10 років розширена реальність буде використана багато в чому, від метавсесвіту до віртуальних концертів.

 

Серйозні інновації можна буде спостерігати у медицині, адже є кілька варіантів використання В2В. Впровадження технології в додаток допоможе навчати нових та досвідчених лікарів. Наприклад, хірурги матимуть змогу розуміти тонкощі сучасного підходу, про які вони не знали в інститутах. Дослідження у сфері ортопедії показали, що навчання віртуальної реальністю дозволяє значно збільшити точність операцій та швидкість їх проведення. Також ефективність самих хірургів за цими даними зросла на 230%.

Чи вплине розширена реальність і на обробну промисловість, автомобільну.

Технологію можна використовувати для детального огляду важливих процесів від однієї особи. Середовище для цього є повністю безпечним, а будь-які помилки можна виправити. Це виключити можливі травми та шлюби на виробництві в майбутньому.

Наступна ніша для інтеграції розширеної реальності – навчання, навчальна програма, зокрема. для військових США

В останні кілька років компанії з різних сфер діяльності та різних куточків світу стикаються з різними проблемами – нестача робочої сили, нестача комп'ютерних чіпів тощо. Незважаючи на складнощі, сектор технологій продовжує розвиватися та адаптуватися під реалії. У 2024 році та наступному періоді завдяки описаним тенденціям веб-розробки індустрія не сповільнюватиметься, а відіграє велику роль у формуванні нового майбутнього.

За кілька наступних років голосовий пошук значно зміцнить позиції та змусить адаптувати сайти та ПЗ до цієї реальності. Окрема увага буде зосереджена на безпеці користувачів. Вже сьогодні вона є суворою потребою та рішення з використанням ІІ та блокчейну дають великий потенціал, закриваючи проблеми кібербезпеки.

Попит і популярність на веб-розробки в 2024 році залишиться за досвідом користувача. Інтерфейс має бути уніфікований під будь-які типи пристроїв, що зробить продукт для бізнесу №1 серед споживачів. Ще більше покращити показники дозволить впровадження рішень метавсесвіту, чат-ботів з ІІ.

Будь-яка з тенденцій у статті заслуговує на увагу, деякі будуть актуальні не лише протягом 2024 року, а й наступні 5-10 років, формуючи нові норми у сфері веб-розробок. Вище описані суттєві тенденції з великими перспективами. Саме вони можуть бути стандартом майбутнього веб-програмного забезпечення. Їхня реалізація допоможе не лише закрити питання конкурентоспроможності, а й збільшить клієнтську базу, скоротить витрати, підвищить канали монетизації, відкриваючи дорогу новим можливостям.

Юрій Мусієнко